Rady na historické dobové akce

Rady na historické dobové akce

Rady na historické dobové akce

Čas od času se účastním historických akcí, které povětšinou zahrnují dobovou ukázku. Nejenže fotím průběh akce, ale občas jsem i aktivním účastníkem – „dobovým hercem“.

Přestože v těchto ukázkách vystupují zejména milovníci a nadšenci historie, které považuji za znalce, častokrát jsem svědkem chyb, kterých se dopouštějí, a které bohužel následně kazí celkový dojem akce.

Jednou z takových častých chyb je délka sukně či šatů u žen.

40's 3

Časopis Salon VI. 1927 – 1928 píše: „A která sukně zakrývá kolena, ta už sluší jenom nějaké prababičce. Je skutečně až ku podivu, že tolik párů dokonalých kolínek se mohlo tak dlouho sobecky skrývat pod dlouhými, neforemnými sukněmi;  až loni měla móda nápad a odhalila je – bez slavnostních řečí, fanfár a zpívání Smetanova „Věna“, bez nichž se žádné „odhalení“ neobejde.

Po této výstižné definici by se asi každý domníval, že délka sukně končí nad koleny. Avšak není tomu tak. Šaty a sukně byly vždy střiženy lehce pod kolena.

PRVN___REP_MODA

Proč se tedy autor článku zmiňuje o odhalení dokonalých párů kolínek?

Odpověď je prostá. Pokud žena stála například na ulici, prohlížejíc si výlohu, sukně schovávala to, co měla a střih tedy dodržoval určitou normu a formu mravnosti. Ovšem při chůzi délka dostačující nebyla. Díky tomu se gentlemani mohli alespoň na pár krátkých okamžiků pokochat krásou zakázaného.

Jajka Jírová

Actresses at Mary Pickford's Tea Party

500px-Paddington_Station_by_Toni_Frissell_1951

1-1940s-fashion-men

1920s-Fashion-Sampling-

Posted on 30.11.2013 by Jajka Jírová Odborné 12491

Kategorie blogu

Vyhledávání na blogu

Recently Viewed

No products