Rukavice za dob první republiky

Rukavice za dob první republiky

Rukavice v období první republiky

Další důležitou částí oblečení v době první republiky jsou rukavičky.  

Rukavičky

V zimě se nosily rukavice kožené, vnitřek povětšinou vyroben z kožešiny. Během jara a podzimu jsou to rukavice z jelenice, po případě usně. Na bály a jiné společenské akce se nosily rukavice vyrobené ze šifonu a podobných jemných látek. Naproti tomu v teplých měsících, ale i do kaváren jsou to rukavičky háčkované.

Rukavice byly natolik neodmyslitelným doplňkem, že byly i součástí svatebních šatů. V tomto případě byly vždy obohaceny o různé drobné detaily – vyšívání, našité drobné mašličky nebo měla tkanina tlačený vzor – např. s motivem drobných květů apod.

Rukavičky svatební

Rukavičky měly naprosto rozdílnou funkci oproti dnešku. Zatímco dnes jsou používány především jako ochranný prostředek a nošeny ke zvláštním příležitostem jako jsou například plesy, tak v období první republiky jsou nepostradatelným módním doplňkem každé ženy.

Jejich hlavní funkcí není ani tolik ochrana rukou, jako spíše forma určité elegance. A také zdůraznění krásy části ženského těla. Vždyť díky svému střihu ladně kopírují křivky ruky a opticky ji prodlužují.

Nošení rukavic v roce 1920

Gene Tierney

Nošení rukavic v roce 1935

Katalog spodního prádla a doplňků (1933)

©2017 Blog Salonu módy. Salon Módy.

Posted on 17.11.2013 by Jajka Jírová Odborné 14166

Kategorie blogu

Vyhledávání na blogu

Recently Viewed

No products